Psikolog Ayşegül Kurumahmut

Psikolog Ayşegül Kurumahmut, 14 Temmuz 1997 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2015 yılında Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümünde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Psikolog unvanı aldı. Şu anda Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine yine Nişantaşı Üniversitesi’nde devam etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisansı öğrencisidir.

2018 yılında Amerikan Kültür Kids Anaokulları’nda -Zekeriyaköy- gönüllü stajyer olarak iş hayatına erken bir giriş yaptı. Okul öncesi çocuklarda uygulanan psikolojik testler, çocuk psikolojisi ve gelişimi, çocuk-ebeveyn ilişkisi üzerine çalışma imkanı bulduktan sonra son dönem zorunlu stajını 2020 yılında Şişli’de bulunan Modern Psikoloji Merkezi’nde yaptı ve daha sonra orada Yardımcı Psikolog olarak çalıştı. Çalıştığı kurumda Bireysel Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Oyun Terapisi, Cinsel Terapi ve de Eğitim Danışmanlğı gibi çeşitli alanlarda deneyim edindi. Katıldığı seminerler ve eğitimler ile psikoloji alanında kendini geliştirdi.

Şimdi Nişantaşı Psikoloji Merkezi bünyesinde yetişkin ve ergenlik dönemindeki bireyler ile yüzyüze ve online terapi hizmeti vermektedir.

Almış Olduğu Eğitimler

  • Psikoloji (İngilizce) Lisans – Nişantaşı Üniversitesi – İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Kabul ve Kararlılık Terapisi Uygulayıcı EğitimiDavranış Bilimleri Akademisi
  • Kabul ve Kararlılık Terapisi Temelli Koçluk EğitimiRuh Sağlığı Derneği, Kim Psikoloji
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) İle Kabul ve Kararlılık Terapisi Kullanımı Ruh Sağlığı Derneği, Kim Psikoloji
  • Psikolojik İlk YardımDavranış Bilimleri Akademisi
  • Psikofarmakoloji Eğitimi Davranış Bilimleri Akademisi